

Чи є вихід?
Нещодавно «Українська правда» опублікувала великий лонгрід про пожежі в лісах, обмілілі водойми та рідкісних тварин України.
В матеріалі представлені думки різних громадських активістів, повністю з ним можна ознайомитися ТУТ.
Нас зацікавив розділ про тварин, яких можна купити на OLX.
Виявляється, це дуже поширена практика. Ось за цим посиланням буквально понад 1500 пропозицій – від тигрів та ягуарів до лемурів та рідкісних змій з павуками.
Автори УП пишуть, що
В Україні понад 180 тварин зараховані до Червоної книги як рідкісні види. Найвідоміші з них – рись, заєць білий, журавель сірий.
Ведмідь бурий має статус такого, що зникає.
У дикій природі України лишилось близько 300 ведмедів і 500 рисей.
Зацитуємо ще кілька цікавих тез, що їх озвучує Богдан Вихор – керівник практики «Рідкісні види» WWF Україна.
Тварини vs Нещодавні пожежі
За багато років існування тварини пристосувалися до впливу пожеж, але це якщо говорити про екосистеми, у яких пожежі виникають природним шляхом. Наприклад, захід США – це так звані залежні від вогню екосистеми, де раз у 50, 100, 120 років ліс вигорає повністю, а на його місці виростає новий. Цикл життя триває і триває.
В Україні інша ситуація: більшість випадків – це умисні підпали, що створює додатковий стрес для тварин.
Горить щороку, навіть гірше – горить двічі на рік, бо палає весною та восени. Великі тварини, наприклад, лосі, олені, косулі, рисі відчувають небезпеку набагато швидше й покидають території. Здебільшого такі тварини рятуються. Дрібнішим тваринам важче, вони можуть загинути в пожежі.
Нещодавні пожежі в Чорнобильській зоні мали дифузний характер. Горіло у різних місцях, в результаті приблизно 5% території Чорнобильського екологічно-радіаційного біосферного заповідника вигоріло.
Тому більшість тварин переорієнтувалися, вони перейшли на інші території, де мають можливість харчуватися.
Ми спілкувалися з працівниками заповідника – туш великих тварин, мертвих лосів, оленів, косуль вони не знаходили. Вигоріла трава піде на добриво. Падає перший дощ, і на цьому місці за кілька тижнів забуяють рясні трави, до яких повернуться тварини, зокрема копитні.
Тому з екологічного погляду вплив пожеж є двояким. Це дозволяє знищити стару суху рослинність і дає можливість вирости новій. Інша проблема – ці пожежі спричинені людиною, і це найгірше.
Хто є в зоні відчуження, крім коней Пржевальського?
У Чорнобилі на фотопастку нещодавно зафіксували одну з рисей. За нашими оцінками, їх там від 10 до 14, хоча дослідження ще тривають.
До зони час від часу з білоруської частини заходить ведмідь бурий. На жаль, поки що немає підтверджених даних, що на території української частини постійно знаходиться ведмідь і залягає у сплячку. Також там є заплави, де відмічали орлана-білохвоста і інші рідкісні види птахів.
Зона відчуження – унікальна територія, адже вона єдина, мабуть, з мінімальним втручанням і впливом людини впродовж останніх 30 років.
Це хороший приклад, як природа може себе відновити без втручання людини. Там з'явилися ведмеді, рись, вовки, шалена чисельність копитних – це як зоопарк під відкритим небом.
Чому в Україні вбивають ведмедів
Проводили дослідження, чому вбивають ведмедя, і причина зовсім не в тому, що він робить шкоду – роздирає корову чи вівцю, хоча такі факти мають місце.
Основною причиною вбивства ведмедя в Карпатах є бажання самоствердитися.
Багаті впливові люди з правоохоронних органів, політики, депутати, судді, бізнесмени хочуть утвердити свій статус, їдуть в гори на вікенд, бо в Африку на сафарі немає часу.
За попередньою оцінкою, організація чорного полювання на ведмедя може «коштувати» від 5 до 15 тисяч євро.
Людина їде в гори, щоб утвердити свій статус і показати – я можу собі дозволити вбити ведмедя і мені за це нічого не буде.
За минулий рік тільки в одній частині Карпат вбили 9 ведмедів.
Вбивство заради шкіри чи м’яса – значно менш вагома причина для людей. Незважаючи на те, що ведмідь вже понад 10 років у Червоній книзі, його чисельність не збільшилася.
У 70-х роках його було приблизно 1200-1500, зараз, за останніми даними Червоної книги, чисельність впала до 300, і вона ні в який бік стабільно не рухається.
Ведмежата, які народжуються і виживають, стають жертвами браконьєрів у дорослому віці.
$3,5 тисячі за рись на OLX: як торгують рідкісними видами
Окрім дикої природи, рідкісні тварини є і в неволі. Категорії утримання тварин різні: тримають у зоопарках, звіринцях, приватних садибах. Саме утримання в садибах реально проконтролювати дуже складно.
WWF Україна співпрацює з комітетом Верховної Ради України з питань екології щодо законодавчих актів, які обмежать права людей вільно тримати тварин, що можуть бути небезпечними для інших.
Є міжнародні документи, зокрема СІТЕС, договір про міжнародну торгівлю дикими видами, які відстежують походження тварин. Якщо цей тигр із зоопарку, це одне, а якщо відловлений з дикої природи – це інше.
Але тут постає ще одне, моральне питання: чи ми маємо право утримувати великих хижих тварин у себе вдома? І наскільки це безпечно?
Люди купують, бо просто хочуть їх мати, але не володіють знаннями, як правильно з ними поводитися. Вільно можна купити рисів, левів, тигрів. Рись на OLX коштує 3,5 тисячі доларів. Навіть якби були мамонти, напевно, їх можна було б в Україні купити.
Якщо говорити про незаконну торгівлю рідкісними видами як явище, то це один з найприбутковіших бізнесів загалом. Він займає третє чи четверте місце після торгівлі наркотиками, зброєю та людьми.
Обіг становить $20 мільярдів доларів щорічно. І Україна тут не стоїть осторонь.
Радіо Трек: НОВИНИ
У Польщі підготували 230 тисяч повісток: Кому їх вручатимуть
Українці тепер швидко можуть перевірити, чи мають заборону на виїзд за кордон
Засада на молодиків біля секонд-хенду у Рівному? У соцмережах поширили відео, нібито про роздачу повісток (ВІДЕО)
ТОП 10 продуктів які містять колаген і запобігають зморшкам після 30
Коли свічка притягує щастя, а коли - лихо: народні прикмети
«Велика п'явка»: унікальну рибу зловили у Горині на Рівненщині (ФОТО)
ФК «Карпати» зашкварилися через червоний прапор і бабусю Хахльова (ФОТО)
На дереві у Рівному помітили... кицькобілку (ВІДЕО)
Рівненський зоопарк показав, як бавляться пуми на карантині (ВІДЕО)
Не розчавити лебедів просять водіїв Рівненщини (ФОТО)
27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.
У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте
06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841