ON-LINE

Борги та колектори: СПРОСТУВАННЯ від Голови ОСББ м. Рівне (УВАГА)

п'ятниця, 31 серпня 2018
Можливо це стосується і вас

Колаж із фотоматеріалів, використаних у попередніх публікаціях на цю тему

У липні сайт «Радіо Трек» опублікував два матеріали щодо роботи ОСББ «Черняка 4».

Ми не висловлювали власних суджень та не давали жодних оцінок. В одному з названих матеріалів виклали 50-хвилинний аудіозапис зібрання за участі голови ОССББ Наталії Воловодик та мешканців будинку.

Кожен читач і слухач мав змогу робити власні висновки: усі точки зору та сторони конфлікту – були представлені.

 

Вважаємо, що не допустили жодного викривлення інформації, однак п. Наталя вважає інакше.

Її адвокати надали нам текст спростування, який ми і публікуємо нижче.

Однак, якщо мешканці «Черняка 4» вважатимуть за потрібне щось уточнити у відповідь, ми надамо можливість висловитися і їм. Нині ж слово – Наталії Воловодик:

Наталія Воловодік -- голова ОСББ "Черняка 4"

СПРОСТУВАННЯ

В публікаціях «Бо не платять гроші», - у Рівному голова ОСББ заключила договір із колекторами від 13 ЛИПНЯ 2018 р., “Чотири кредити взяла голова ОСББ і уклала угоду з колекторами” (АУДІО) від 18 ЛИПНЯ 2018, мене – Наталію Воловодик звинувачено у зловживаннях та привласненню коштів:

«Голова ОСББ взяла на об’єднання кредит і, ймовірно, не один. Внаслідок чого колекторська фірма «Асмунд» вимагає у власників квартир сплатити борг. У платіжках вказана сума близько 600 грн. Точна сума, яку мешканці «заборгували» - невідома, але жителі подейкують, що сума може досягти і мільйона гривень».

 Вважаю ці статті такими, що порушують моє право на недоторканність ділової репутації з огляду на наступне:

На початку 2017 року мене, Наталію Воловодик, обрано головою ОСББ «Черняка 4» (надалі –ОСББ). Будинок переданий мені в занедбаному стані та вже з наявною заборгованістю по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території.

В березні 2017 року я скликала загальні збори. На зборах прийняті рішення:

- взяти участь у муніципальній програмі сталого розвитку на 2017 рік.

 

- для покриття витрат для проведення ремонту встановити розмір внеску в сумі 1500 грн. з однієї квартири.

В травні 2017 року після визначення першочергових робіт по приведенню будинку в належний стан, складанню дефектних актів відбулися чергові загальні збори ОСББ. На зборах прийнято рішення скористатися програмою «Теплі кредити», що реалізується ПАТ КБ «Приватбанк». Змінено спосіб залучення коштів на підтримку проведення ремонтних робіт у будинку та вирішено відмовитися від муніципальної програми сталого розвитку.

Основна причина таких мотивацій – досить обмежений бюджет програми сталого розвитку, при отримання від міста 60% суми, 40% витрат мають покрити співвласник багатоквартирного будинку, що є нерентабельним. Водночас програми «Теплі кредити» передбачають втрати в розмірі лише до 30%.

В червні 2017  року загальними зборами прийнято рішення про необхідність здійснення термомодернізації системи теплопостачання у будинку, модернізацію системи водопостачання шляхом встановлення лічильника холодної води та встановлення металевих енергозберігаючих дверей.

Вирішено отримати в банку кредит, затверджено внесок на ремонт будинку для придбання обладнання та матеріалів  у розмірі 30,00грн. за 1 кв.м. загальної площі житлових та нежитлових приміщень до повного погашення кредиту.

На виконання рішень загальних зборів ОСББ було укладено чотири кредитні договори на загальну суму 752 170,00грн. З них по програмі «Теплі кредити» компенсовано та зараховано в рахунок погашення кредитних зобов’язань перед ПАТ КБ «Приватбанк» – 371 881,68грн.

Вказані договори є беззаставними та укладаються без поручителів  грошових гарантій.  Зобов’язання за кредитними договорами виконуються вчасно без прострочень платежів. Інша частина коштів, що залишилась до сплати за кредитними договорами, є  зобов’язанням ОСББ перед банком.

Згідно графіку, скорегованого після зарахування компенсаційних коштів, що надійшли з державного бюджету, щомісячний платіж за кредитними договорами складає близько 7 707,93грн. Вказана сума є динамічною і змінюється, в сторону зменшення, щомісячно.

З моменту обрання мене головою ОСББ до липня 2018 року я намагалася привити «сумлінним» співвласникам Європейську практику порядку оплати внесків. Однак, борги все зростали. Коли заборгованість по внескам на утримання будинку і прибудинкової території досягла більше 140тис. я була змушена шукати інші шляхи стягнення заборгованостей.

Юридичною компанією «Асмунд» запропоновано послуги по супроводу стягнення боргів. Так в якості першого етапу стягнення боргів проводилась претензійна робота. Кожному боржнику направлено претензію з вимогою погасити заборгованість.

За результатами претензійної роботи  співвласники погасили наявну заборгованість в розмірі 30%. Хоча, значна частина боргу не погашена й зараз.

Другим етапом роботи з боржниками Юридичної компанії «Асмунд» стане позовна робота, що полягає в діях по підготовці та супроводі ОСББ при зверненні до суду з метою стягнення боргів. 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Бульда

    В районі вулиці Макарова 56, у дворі будинку, було втрачено чорний шкіряний гаманець з...
  • Загублено посвідчення мами загиблого в АТО

    Напередодні у Рівному у тролейбусі №1 загублено посвідчення мами загиблого в АТО на ім'я...
  • У Рівному втрачено документи на прізвище Муляр

    В районі вулиці Княгині Ольги було втрачено посвідчення водія на прізвище...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного