Поки їде «швидка», або Чому зеленка, бинт та презерватив не врятує вас після ДТП

Рівнянам доступно пояснили, як зібрати правильну аптечку

Не секрет, що ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді у віці від 15 до 24 років і другою - серед дітей у віці від 5 до 14 років.

Більше 43% загиблих є пішоходами та велосипедистами.

Інша статистика свідчить про те, що

кількість постраждалих, які лишаються живими - більша,

 

а ускладнень та інвалідності від отриманих травм МЕНША в тих випадках,

 

коли допомогу починають надавати оточуючі до приїзду парамедиків. Для цього не треба бути медиком.

Для цього варто, по-перше, мати правильно укомплектовану аптечку. По-друге, бути компетентним в її використанні.

Поки МОЗ України готує проект наказу, відповідно до якого комплектація такої аптечки буде суттєво змінена та відповідатиме Європейським стандартам, ми зберемо свою аптечку.

У цьому нам допоможе Юрій Тарасюк, сертифікований інструктор з тактичної медицини, голова Громадської організації «Білі берети – Рівне».

Основними причинами смерті, з якими може і повинен боротися будь-хто, внаслідок травм або патологічних станів, що загрожують, життю є:

 

1) Критична кровотеча (з крупних артерій – шия, плече, стегно). Час для надання допомоги 0,5-3 хвилини.

 

2) Порушення прохідності верхніх дихальних шляхів («пробка» в горлі, яка заважає проходженню повітря ззовні в легені). Час для надання допомоги 5 хвилин.

 

3) Напружений пневмоторакс (скопичення повітря в грудній порожнині, що призводить до стискання легені та серця). Час для надання допомоги 15 хвилин.

Тож до складу аптечки повинні входити :

1. Засіб для механічної зупинки кровотечі.

При правильному його накладанні відбувається циркулярне, рівномірне, сильне стискання м’яких тканин (основним масивом яких є м’язи), що призводить до повного перекриття просвіту судин та припинення кровотечі.

Найпростіший засіб – джгут Есмарха

Сучасний ефективний засіб – турнікет

2. Гемостатичний засіб для місцевого застосування.

Використання таких засобів потребує певних навичок (!) .

Тому не є обов’язковим компонентом аптечки. Хоча і дуже бажаним.

3. Клапан-маска для проведення серцево-легеневої реанімації, а саме – штучного дихання.

Використання цього засобу підвищує ефективність процедури та запобігає зараженню рятувальника через видихуване постраждалим повітря. 

4. Носо-горлова трубка.

При ДТП є велика ймовірність пошкодження та порушення прохідності верхніх дихальних шляхів (сторонніми тілами, уламками, кров’ю), травми хребта (унеможливлять рухи головою та шиєю), черепно-мозкової травми (унеможливить рухи + може виникнути порушення роботи дихального центру).

Тому може виникнути необхідність у відновленні та підтриманні їх прохідності. Носо-горлова трубка підійде для цього якнайкраще.

5. Оклюзійна наліпка.

Оскільки ДТП супроводжуються підвищеним ризиком отримання травм грудної клітки (при ударі об кермо, різного роду предметами, уламками і т.д.) – існує ризик розвитку одного з видів пневмотораксу (потрапляння повітря в грудну порожнину, що призводить до стискання ним легень та серця), боротьба з яким полягає в закритті дирки в грудній клітці. Для цього й існує оклюзійна наліпка.

6. Бандаж (індивідуальний перев’язувальний пакет) та інший матеріал для накладання повязок.

Використовувати бандаж можна для закриття будь-яких ран будь-якої локалізації (на будь-якій частині тіла) (Фото 10). В разі використання його в ділянці живота – сильний тиск не створюється!

Також в аптечці слід мати і звичайні (прості) перев’язувальні матеріали :

- набір різної форми та розміру лейкопластирів;

- стерильні серветки;

- стерильний бинт середньої ширини;

- еластичний бинт довжиною 2 м.

7. Хустинка

Багатофункціональний засіб.

8. Рукавички.

Подбати про власну безпеку, наприклад, при контакті з кров’ю під час обробки рани, вам допоможуть гумові (латексні, нітрилові) рукавички.

9. Тактичні ножиці.

Дозволять в разі необхідності легко та без ризику нанести додаткову травму розрізати одяг чи взуття, звільнитися від паска безпеки, що заклинив в авто.

10. Термоковдра.

Захистить вас як від переохолодження (білою стороною до тіла), так і від перегрівання (білою стороною на зовні).

Не менш важливим є і місце зберігання аптечки!

Аптечка повинна бути легкодоступна в будь-якій ситуації – навіть тоді, коли ви не можете вийти з автомобіля (наприклад, під сидінням).

Нагадаємо, зовсім скоро рівненським водіям доведеться викинути лікарські засоби та зеленку зі складу автомобільних аптечок.

P.S. Перегляньте вміст своєї автомобільної аптечки і ви зрозумієтете, що зеленка, старі ліки та презервативи - вам не знадобляться під час аварії.

Стеж за нашими новинами у  Telegram   

 

 

 

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень