Чи має Рівне підтримати Тернопіль та відмовитися від «партнерства» з містами Польщі? (ФОТО)
Аби захистити світлу пам'ять Романа Шухевича – Головнокомандувача УПА
Це авторська колонка. Усі думки авторські, але деякі факти – такі.
5 березня — у день загибелі Романа Шухевича від рук НКВС, міська рада Тернополя перейменувала стадіон на честь головнокомандувача УПА. Це рішення місцеві депутати ухвалили одноголосно.
Найбільшу фракцію у Тернопільській міськраді має «Свобода», на другому місці «ЄС», далі місцевий бренд, далі «Сила людей», «За майбутнє» та «Слуги народу».
Всі підтримали це рішення
І тут раптом заява посла Ізраїлю:
«Ми рішуче засуджуємо рішення Тернопільської міської ради присвоїти міському стадіону ім'я сумнозвісного гауптмана SS Schutzmannschaft 201 Романа Шухевича і вимагаємо негайного скасування цього рішення», — зазначив Джоел Ліон у твітері.
We strongly condemn the decision of #Ternopil city council to name the City Stadium after the infamous Hauptman of the #SS Schutzmannschaft 201 Roman #Shukhevych and demand the immediate cancellation of this decision. @MFA_Ukraine @ternopil_rada @APUkraine pic.twitter.com/c7q2HRDSGl
— Joel Lion (@ambassadorlion) March 9, 2021
Сергій Надал – Міський голова Тернополя, який має там величезну підтримку, і якого обрали в один тур, вступив у публічні дебати з послом Ізраїлю, перелічивши імена знаних євреїв, які були членами УПА і зауваживши, зокрема,
А тепер щодо самого Романа Шухевича. З вересня 1942 по лютий 1943 родина Романа Шухевича переховувала в своєму будинку від переслідування нацистами сусідську єврейську дівчинку Ірину Райхенберг.
Роман Шухевич, використовуючи свої можливості, допоміг з виготовленням для дівчинки нових документів на ім'я українки Ірини Василівни Рижко.
Після арешту дружини Романа Наталії Шухевич в 1943 році Гестапо Роману Шухевичу вдалося переправити дівчинку в сирітський притулок при жіночому греко-католицькому монастирі Василіанок в Пилипові, поблизу містечка Куликів, що за 30 кілометрів від Львова, де Ірина і перебувала до кінця війни, переживши німецьку окупацію і Голокост.
Проте, це не допомогло. Мало того, до атаки на Тернопіль доєдналася Польща
Як ми повідомляли, польське місто Замостя призупинило відносини з Тернополем через надання тернопільському міському стадіону імені головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
Причина? Традиційні послання на т.з. «Волинську війну», коли польська «Армія крайова» у відкритому протистоянні програла українській армії «УПА».
Програла, бо воювала не на своїй, а на раніше окупованій території України, де не мала підтримки місцевого населення.
Натомість мер Замостя – міста у 3,5 раза меншого за населенням від Тернополя – дозволяє собі повчати й саме це місто, і Україну та українців:
«Я вірю, що наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива з прославляння військових злочинців має наслідки. Будь-яка така ініціатива повинна враховувати почуття родин жертв та польського народу», - заявив мер Замостя.
У цій ситуації багатьох дивує сам факт подібної ізраїльсько-польської ескапади, позаяк іменем Романа Шухевича в Україні названо десятки проспектів та вулиць.
Що є такого особливого у найменуванні стадіону, аби влаштовувати усі ці демонстративні прояви зневаги до України та українців?
І головне – як решта України має реагувати на подібні приниження та спроби публічного лінчування одного зі взірцевих міст нашої держави?
Чи не варто міській раді Рівного прореагувати, зокрема, на польський демарш і за власною ініціативою припинити усі стосунки з польськими містами?
Що корисного має Рівне від цих «партнерських» стосунків? Десятилітні викачування від нас людей та ресурсів?
Може, пора вже покласти цьому край?
Бо так нам скоро все заборонять: і Шухевича, і Бандеру, і Лесю з Шевченком
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ