Маніпуляції, які треба провести з помідорами у липні

Щоб вони добре родили

В середині літа починають дозрівати томати у відкритому ґрунті і багато городників перестає за ними активно доглядати. І дарма.

У цей час рослина витрачає багато сил на дозрівання плодів і якщо вчасно не відновити ці сили, нових зав'язей вже не буде.

Формування куща

Природно, що основне формування куща припадає на весну. Але томати нарощують зелену масу постійно, тому важливо своєчасно видаляти зайве листя і пасинки.

Не можна залишати повністю голим кущ, проте все зайве, що забирає сили у рослини, необхідно видалити. Так рослина витрачатиме менше сил на розвиток зелені і направить всю енергію на формування та дозрівання плодів.

Важливо видаляти непотрібне нижнє листя, яке почало жовтіти, а також нові пасинки, які абсолютно не потрібні, однак витягають багато енергії у рослини.

Також проріджування кущів потрібне для хорошої вентиляції рослини, щоб уникнути розвитку фітофторозу у прохолодні дні та ночі.

Відновлення живильного середовища

В липні необхідно провести останню підгодівлю помідорів, яка спрямована на формування нових зав'язей і хороше визрівання.

Тому, крім органічних речовин, в підгодівлю додають необхідні макро- і мікроелементи.

Ідеальний рецепт підживлення томатів у липні:

  • 20 грамів сірчаного калію;
  • 20 г суперфосфату;
  • 1 л коров'яку;
  • 10 г сечовини;
  • 10 г вапна;
  • 2 г мідного купоросу;
  • 10 л води.

Такою сумішшю високорослі помідори поливають з розрахунку 2 л на кущ (під корінь), а низькорослі - 1 л на кущ.

Полив і розпушування помідор в липні

Найкращим способом поливу томатів вважається крапельний. Він рівномірно зволожує коріння куща, при цьому не зачіпаючи плоди, листя і стебла рослини, що дуже важливо для томатів.

Один кущ із зав'язі плодів необхідно поливати 1-2 рази на тиждень з розрахунку 4 л води.

 

Однак замульчовані грядки томатів поливають рідше.

Крім поливу, важливо проводити своєчасне розпушування ґрунту. Це позбавить рослину від бур'янів, які забирають поживні речовини з ґрунту і забивають кущі, а також сприяє кращому повітрообміну.

Підгортання томатів

Міцне коріння томатів сприяє збільшенню врожайності куща в цілому. Тому важливо проводити підгортання.

Для цього під час прополювання насипають під коріння невеликий пагорб, заввишки 3 см, що сприяє зростанню додаткових коренів і зміцнення старих.

Деякі дачники роблять дощаний короб 20х20 см і у нього підсипають збагачений ґрунт.

Обприскування від хвороб і шкідників

У спеку небезпека появи шкідників і занедужання яким-небудь грибковим захворюванням значно зростає. Тому своєчасне обприскування допоможе вберегти рослину від цих напастей.

Важливо у цей час не використовувати хімічних препаратів і обмежитися перевіреними народними засобами.

 

До прикладу, використати молочну сироватку. Для цього готують розчин із розрахунку 1 л сироватки на 3 л води. Через 10 днів процедуру слід повторити.

Для профілактики фітофторозу, важливо починати більш ретельний огляд кущів наприкінці липня. Все пошкоджене листя слід видалити, а кущ обробити будь-яким препаратом, у складі є мідь.

‼️ Важливо! До початку обприскування зняти дозрілі плоди і ті, які можуть дозріти найближчим часом. На кущі потрібно залишити тільки ті плоди, до дозрівання яких лишається на менше тижня.

Джерело: Ukr.Media.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень