Яким було святкове жіноче вбрання на Рівненщині кінця XIX – початку ХХ століття (ВІДЕО)

Атмосферний ролик про одяг Сарненського району вийшов в рамках проекту «Спадок»

Відеоролики проекту «Спадок» від FILM.UA присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» ми можемо побачити, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.

Відео були презентовані під час пісенного конкурсу «Євробачення».

В ролику про жіноче святкове вбрання Сарненського району знялася Оксана Мітюхіна. Вона займається збереженням, дослідженням, відтворенням та популяризацією української вишивки.

 

У відео ми бачимо, окрім одягу, постоли (личаки) – взуття, плетене з кори дерев: верби, липи, в'яза тощо. В Україні найкраще збереглася традиція носити таке взуття на Поліссі. Одягали їх на полотняні або вовняні онучі, які намотували майже до колін. Личаки зношувались вкрай швидко – за чотири дні літом, і до тижня зимою. За рік одна людина змінювала близько 50 пар.

Окрім взуття із лика виготовляли ще й сумки – навіски. Вони були популярними на початку XX століття. Використовували їх для зберігання дрібних речей та грошей.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Оля Багній

Оля Багній

Відкрити плей-лист

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

Більше оголошень