ON-LINE

Яким було святкове жіноче вбрання на Рівненщині кінця XIX – початку ХХ століття (ВІДЕО)

вівторок, 16 травня 2017
Атмосферний ролик про одяг Сарненського району вийшов в рамках проекту «Спадок»

Відеоролики проекту «Спадок» від FILM.UA присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» ми можемо побачити, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.

Відео були презентовані під час пісенного конкурсу «Євробачення».

В ролику про жіноче святкове вбрання Сарненського району знялася Оксана Мітюхіна. Вона займається збереженням, дослідженням, відтворенням та популяризацією української вишивки.

 

У відео ми бачимо, окрім одягу, постоли (личаки) – взуття, плетене з кори дерев: верби, липи, в'яза тощо. В Україні найкраще збереглася традиція носити таке взуття на Поліссі. Одягали їх на полотняні або вовняні онучі, які намотували майже до колін. Личаки зношувались вкрай швидко – за чотири дні літом, і до тижня зимою. За рік одна людина змінювала близько 50 пар.

Окрім взуття із лика виготовляли ще й сумки – навіски. Вони були популярними на початку XX століття. Використовували їх для зберігання дрібних речей та грошей.

 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублений папсорт

    Загублено паспорт на прізвище Єгоров Владислав. Прохання повернути за...
  • Загублений студквиток

    Загублений студентський квиток виданий на прізвище Трохимчук Сергій. Прохання...
  • Знайдено спанієля

    В районі 15-ої школи знайшли собаку породи спанієль. Хлопчик. З нашийником. Хто шукає –...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного