В Україні вирішили «взятися» за людей похилого віку: що планують

Невдовзі збираються змінити норми про пенсійні та соціальні гарантії для таких осіб

У середу, 28 жовтня, на засідання Кабміну внесли законопроєкт, поданий міністеркою соцполітики Мариною Лазебною.

Документ називається «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб похилого віку» і стосується, відповідно, соціальних гарантій для літніх людей.

Право на пенсійне забезпечення

Мінсоцполітики пропонує змінити норму статті 18 Закону «Про основні засади соцзахисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», яка називається «Пенсія за віком».

Так, наразі у цій статті зазначено, що «право на пенсію за віком має кожен громадянин похилого віку, який досяг пенсійного віку і має необхідний страховий стаж. Це право обумовлено трудовим внеском і не обмежується будь-якими обставинами, включаючи наявність інших доходів. Пенсії за віком виплачуються в повному розмірі без урахування одержуваного заробітку (іншого доходу) ».

Замість цього статтю пропонується переписати у такому форматі:

Право на пенсійне забезпечення. Порядок і умови пенсійного забезпечення осіб похилого віку встановлюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та іншими актами законодавства, які регулюють відносини в цій сфері.

Для літніх введуть класифікацію

Мінсоцполітики пропонує повністю змінити норми про те, хто в Україні вважається літнім.

Так, прописується, що особами похилого віку вважаються громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, яким виповнилося 60 років.

Залежно від віку, виділяються такі категорії:

  • особи старечого віку - від 75 до 90 років включно;
  • довгожителі – люди віком від 90 років.

 

Водночас особами передпенсійного віку пропонується вважати громадян України, іноземців, осіб без громадянства, яким до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося не більше 2 років.

Гра з термінологією

Відзначимо, що в Закон вносяться наступні зміни:

Змінюється норма про те, що держава гарантує КОЖНОМУ ветерану праці та ГРОМАДЯНИНУ похилого віку належний рівень життя, задоволення РІЗНИХ життєвих потреб, надання різних видів допомоги.

Так, прибираються слова про те, що це гарантується кожному, а потреби можуть бути різні. Замість цього прописується, що держава гарантує соціальну допомогу.

Також замість «громадяни» похилого віку по всьому тексту прописується «ОСОБИ похилого віку».

Замість гарантії держави про те, що вона повинна організувати соціально-побутове забезпечення розвитку мережі матеріально-технічної бази для стаціонарних установ і надомних форм обслуговування громадян похилого віку, а також для підготовки відповідних фахівців прописується, що держава «забезпечує реалізацію права на соціальні послуги шляхом залучення надавачів таких послуг НЕДЕРЖАВНОГО сектору».

Також в гарантії дописали такі пункти, як «забезпечення позитивного ставлення суспільства до осіб похилого віку», «інформування населення» тощо.

Законопроєкт «розмиває» і норми про заборону дискримінації літніх у сфері охорони здоров'я, праці та іншого.

Виключається норма про те, що ветерани праці мають право на отримання позики на індивідуальне (кооперативне) житлове будівництво. Змінюється норма і про пільги для осіб, які мають особливі трудові заслуги.

Сигналізація і персональний QR-код

В Закон вводиться нова стаття 43-1, згідно з якою люди похилого, які не можуть самостійно пересуватися, можуть отримати персональну бездротову сигналізацію «Кнопка безпеки».

Також літні з психічними розладами можуть отримати браслет з QR-кодом.

Втім, таке рішення спершу має прийняти місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування. Крім того, потрібно ще згода на обробку персональних даних.

Для ветеранів праці скасують нагрудний знак

Вносяться зміни до статті 46 Закону, згідно з яким ветеранам праці більше не будуть видавати нагрудні знаки.

Нагрудний знак не є підтвердженням права на пільги, але вимагає витрат з державного бюджету на його виготовлення, - наголошують у Мінсоцполітики.

Джерело - СОЦПОРТАЛ

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень