ON-LINE

Учасникам АТО на Рівненщини відмовляють у безплатному отриманні у власність землі

вівторок, 22 серпня 2017
Хоча, згідно з законодавством, АТОвці мають право на отримання ділянок
Фото Експрес-онлайн

Причина цього те, що Кабінет міністрів затвердив Стратегію розвитку земельних відносин, якою дозволяє надавати у власність лише чверть від усіх площ зданих з аукціону в оренду сільськогосподарських земель області.

Детальніше розповідає голова земельної комісії Рівненсьокї обласної ради, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко:

У кожній області можна передати у приватну власність 25% землі від кількості проданого права оренди земель сільськогосподарського призначення. Тобто якщо в області, наприклад, проведено аукціони на 30 гектарів, то можна передати у власність одну чверть від цієї площі.

 

І учасники АТО звертаються до Головного управління Держгеокадастру, яке є розпорядником земель сільськогосподарського призначення, і отримують відмови тільки на основі того, що обласне управління не вкладається у ту норму.

Хоча, пояснює Світлана Богатирчук-Кривко, Земельним кодексом передбачено, що

кожен громадянин України, навіть якщо він не учасник АТО, має право звернутися за землею до органу місцевого самоврядування чи Головного управління Держгеокадастру і отримати у власність земельну ділянку для сільськогосподарських потреб, для будівництва, садівництва, під дачу, гараж.

Отже відмовами порушують їхні права. Через це в облдержадміністрацію, обласну раду надходять скарги від учасників АТО і людей, які не мають такого статусу. А в інших областях, за словами Світлани Богатирчук-Кривко, з цього приводу навіть відбуваються суди. І учасники АТО ці суди виграють.

Тож облдержадміністрація зараз готує звернення до Кабміну, щоб прояснити цю ситуацію.  

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Ключі

    Знайдено ключ від автомобіля "Мерседес". Тому, хто загубив, прохання...
  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного