ON-LINE

У вишах Рівненщини скоротили кількість державних місць

середа, 08 серпня 2018
Та і їх виявилося забагато

Скорочення кількості державних місць стосується не лише університетів, а й коледжів. Так, цього року на бюджетну форму навчання держава зробила на 12-20% менше замовлення.

Однак, навіть цієї кількості місць виявилося забагато, каже  головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Майя Андрєєва:

Після того, як вступники виконали рекомендацію – принесли оригінали, залишися вакантні місця. У нашій області їх не так багато – в якомусь ВНЗ до 20, десь до 30 місць. Зараз є можливість перевести на вакантні місця пільгові категорії: вступники, які пройшли на платну форму, але мають пільги, матимуть право бути переведеними на ці вакантні місця.

Єдина умова – спеціальність, на яку пройшов абітурієнт повинна співпадати з тією, де є вільні державні місця. В іншому випадку для зайняття пільговиком вакантного місця дозвіл повинно надати Міністерство освіти і науки України.

Якщо частина місць все ж залишаться незаповненими - їх повернуть державі.

До слова, найбільше бюджетних місць на бакалаврат цього року надали НУВГП (639 місць, що становить 26% від ліцензованого обсягу), на магістратуру ж – РДГУ (545 місць, що становить 25% від ліцензованого обсягу).

При цьому, у 2018 році, окрім державного замовлення, з’явилося ще й поняття «регіонального». Воно передбачає навчання фахівців за кошти місцевих бюджетів, на Рівненщині, зокрема, – обласного.

Під регіональне замовлення потрапили чотири медичні коледжі області, а також три виші І-ІІ рівня акредитації (Рівненський коледж економіки та бізнесу, Млинівський державний технолого-економічний коледж і Мирогощанський аграрний коледж).

Богдана Карц Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Ключ від автомобіля

    Знайдено ключ від автомобіля "Мерседес". Тому, хто загубив, прохання...
  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного