ON-LINE

У скільки жителям Рівненщини обходяться «безкоштовні» послуги від держави?

субота, 13 жовтня 2018
Сума – у десятках тисяч гривень на рік

Чимало мешканців Рівненщини впевнені, що освіта, медицина та послуги у соціальній сфері для них є безкоштовними. Таких висновків дійшли фахівці ГО «Центр соціально-економічних досліджень – CASE Україна».

Проте насправді кожна послуга оплачується з податків громадян, каже експерт Центру Микола Малуха:

Із середньої зарплати, яку отримує мешканець Рівненщини у розмірі майже шести тисяч гривень («чистими» на руки), він сплачує приблизно 54 600 гривень податків на рік. Це, в першу чергу, податки з праці. Далі вона ще сплачує 20% ПДВ.

На фото: зліва - голова ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін, справа - експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Микола Малуха

Якщо, наприклад, він ще споживає акцизні товари – тютюн, алкогольні напої, пальне, а також коли платить за світло, то сплачує ще додаткових 3% акцизного податку. І таким чином за рік він загалом віддає державі половину власних доходів.

Зокрема, цього року жителі Рівненщини сплатять 19,1 млрд грн податків.

Найбільше з цієї суми піде на утримання пенсіонерів – кожному працюючому жителю області це обійдеться у 23,7 тис грн, що становить 43% від сплачених податків. 

У рази менша вартість освіти – близько 6 тисяч на рік. А от на гарантовані медичні послуги з жителів області вирахують понад 3 тисячі гривень.

До слова, аби зробити тему податків більш зрозумілою, експерти Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» створили сайт «Ціна держави» (cost.ua). На цьому ресурсі, ввівши розмір своє зарплатні, кожен може побачити скільки податків він сплатить державі за рік і на що підуть ці кошти.  

Богдана Карц Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено документ на ім'я Замай Олександр

    Слухачі Радіо Трек повідомляють, що знайдено посвідчення члена ВОУ АТО, видане на ім'я...
  • У Рівному зникла собака породи німецька вівчарка

    Сьогодні, близько 15-00 в районі ТРЦ «Екватор» зникла собака, породи німецька...
  • Знайдено собаку

    Поблизу с. Бармаки знайшли  собаку, метис німецької вівчарки. Темний окрас. ...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного