ON-LINE

СУБСИДІЇ: хто в Рівному їх матиме, а хто – ні

вівторок, 15 травня 2018
Зміни у законодавстві

З 1 травня Мінсоцполітики України змінило форму декларації про доходи. Відтепер громадяни зобов’язані декларувати доходи абсолютно усіх членів родини (жінки, чоловіка, бабусь і дідусів, а також дітей, в т.ч. й неповнолітніх) незалежно від того, де вони прописані і фактично перебувають – в Україні чи за її межами.

Винятком стануть хіба що студенти денної форми навчання, які подадуть в Управління соцзахисту довідку з ВНЗ. Не враховуватимуться також доходи студентів, які навчаються за кордоном.

Що стосується усіх інших випадків перебування осіб за кордоном, то їхні сім’ї не мають права на субсидію. Проте, і тут є виняток: якщо інспектор переконається в низькій платоспроможності родини, він може вказати на необхідність отримання нею субсидії. Тоді доходом особи, яка перебуває за межами країни, вважають три прожиткові мінімуми.

Також «під табу» потрапляють домовласники, які

протягом останніх 12 місяців здійснили покупку на суму більше 50 тисяч гривень або ж набули права власності на речі, які перевищують цю суму. В цьому випадку сім’я втрачає право на субсидію.

Детальніше про це нам розповіла начальник управління праці та соцзахисту населення у Рівному Віра Мельник:

Претенденти на субсидію повинні подати нам заяву в якій вони вказують, що за поточний період таких покупок вони не здійснювали. Єдине, що коли ми раніше виявляли такий факт, то просто утримували нараховану субсидію за вечь час. На сьогоднішній день постанова передбачає, що якщо ми виявимо, що все-таки сім'я чи хтось з її членів здійснили таку покупку, ми утримаємо всю переплату і сім'я матиме право на субсидію тільки з наступного опалювального сезону. Тобто, вони втратять цей сезон до кінця.

Раніше рівняни могли замовити акт обстження фактично проживаючих осіб, який дозволяв виключити доходи прописаних осіб, які насправді проживають за іншою адресою. В новій постанові передбачено, що цей факт буде враховуватися тільки у виняткових випадках.

До речі, бланки нових декларацій повинні поступити у ЖЕКи вже сьогодні. За попередніми підрахунками,

вони знадобляться майже 30 тисячам рівнян, яким подавати цю декларацію доведеться двічі: в найближчий час і на початку нового опалювального сезону, тобто - у жовтні.  

Богдана Карц Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
  • Згубився пес

    В неділю, 14 жовтня, біля козацького табору «Гайдамаки» що на вул. Млинівській,...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного