ON-LINE

Реанімація та втрачені надії: як склалася доля хворого на правець хлопчика з Рівненщини?

п'ятниця, 12 жовтня 2018

Дворічного хлопчика, хворого на правець, вилікували, «виходили» та виписали додому, інформує прес-служба управління охорони здоров'я.

Ось як про цю ситуацію розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні Микола Хоружий:

27 серпня дитина з Корецького району потрапила в інфекційне боксоване відділення Рівненської обласної дитячої лікарні. Відразу, як почалися тонічні судоми, дитину забрали у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Місяць хлопчик перебував на штучній вентиляції легенів. Лікарі вводили протиправцеві імуноглобулін та сироватку. Хлопчик тривалий час був непритомним з порушенням серцево-судинної та дихальної систем. Згодом дитину перевели у неврологічне відділення.

Нині хлопчика забрали додому. Він здоровий. Лікарям вдалось усунути дихальні розлади та серцево-судинну недостатність, судоми.

Нагадаємо, дитина, бігаючи по дорозі, впала та пошкодила коліно. Через деякий час батьки занепокоїлися, бо хлопчик не міг відкрити рот, гарно поїсти та закидав голову. Діагноз «правець» ошелешив родину.

Хлопчик, до слова, не мав щеплення проти правця.

Нині в області лише 42,8 % малюків до року вакциновані від дифтерії, кашлюку та правця.

Лікарі наголошують, що усім варто замислитися над низькими показниками щеплень у Костопільському, Острозькому, Радивилівському районах та у містах Дубно та Вараш.

До слова, це був справжній виклик для лікарів, оскільки подібний випадок захворювання на правець востаннє фіксували на Рівненщині 15 років тому.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено собаку

    В районі Басового Кута, на вулиці М.Чурай, прибилася собачка рудого окрасу, пухнаста, схожа...
  • Документи на причіп

    У районі автовокзалу «Чайка»  у Рівному загубили техпаспорт на причіп....
  • Знайдено документи на Білик

    Знайдено документи на прізвище Білик Оксана. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного