ON-LINE

Президент відзначив вишивальницю з Рівного

середа, 19 квітня 2017
Молода мама двох дівчаток отримуватиме президентську стипендію уже вдруге

Рівненська майстриня художньої вишивки Юлія Гончарова отримуватиме у 2017 році президентську стипендію. Відповідний указ "Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2017 рік" підписав глава держави.

Щомісяця Юлія одержуватиме виплату у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних  осіб. З травня ця сума становитиме 1624 гривні.

Ми уже розповідали про Юлію Гончарову, коли вона у 2015 році відкривала свою персональну виставку у Рівному.

Майстриня активно займається художньою вишивкою з 2002 року. У своїй творчості Юлія намагається враховувати досвід попередніх поколінь майстрів, працює з музейними та приватними колекціями зразків народної творчості, зокрема, рідного регіону – Рівненського Полісся.

Застосовує традиційні матеріали, притаманні для Полісся – льон, домоткане полотно, бавовняні та лляні нитки. Володіє близько 30-ма різними техніками вишивки. Свої уміння Юлія застосовує у сучасному святковому та повсякденному одязі, різних ужиткових речах – рушниках, серветках, чохлах і обкладинках для документів, що сприяє популяризації традиційних технік вишивки.

Вишивальниця має власну колекцію виробів. Авторські роботи зберігаються у приватних колекціях України, Росії, США, Китаю. А її рушник прикрашає українське консульство у Шанхаї.

Востаннє Юлія Гончарова отримувала стипендію Президента України для молодих майстрів народного мистецтва у 2014 році.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • ДОПОМОГА

    Величезне прохання до всіх небайдужих людей, приєднатись до збору коштів для Даринки...
  • Згубилася ши-цу

    В районі Північного згубилася  собака породи ши-цу чорного окрасу! Прохання...
  • Документи

    Втрачено військовий квиток та свідоцтво учасника АТО, видані на прізвище Калюжинський...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного