ON-LINE

На Рівненщині платний пасажир у громадському транспорті платить за безплатного

вівторок, 12 вересня 2017
Адже компенсації за пільгове перевезення пасажирів держава вже другий рік не дає і виплачувати перевізникам таке відшкодування тепер мають з місцевих бюджетів

Начальник управління інфраструктури та промисловості області Федір Мисюра називає це

проблемою номер один у галузі громадського транспорту.

Адже у місцевих бюджетах не вистачає коштів на відшкодування перевізникам збитків. Тож лише у Сарненському районі та місті Рівне, за його словами, змогли знайти на це гроші.  

Детальніше розповідає Федір Мисюра:

Районні бюджети це не «тягнуть». Єдиний район області, який виділив для своїх перевізників компенсацію, це Сарненський - 700 тисяч гривень на перевезення внутрішньорайонні - і Рівне, яке регулярно на це дає, бо має гарний бюджет.

 

Всі решта районів не готові забезпечити пільгове перевезення пасажирів. Поки що ми знайшли компроміс, що вони возять окремі категорії без заперечень і терплять збитки. Нині, щоб ви розуміли, платний пасажир платить за безкоштовного.

Перевізники погодилися возити безкоштовно, за словами Федора Мисюри, інвалідів 1-ї і 2-ї груп, дітей-сиріт і  позбавлених батьківства, репресованих, учасників АТО, інвалідів війни, членів сімей загиблих, ліквідаторів аварії на ЧАЕС І категорії.

А ось у 2014-2015 роках щорічно область з держбюджету отримувала 49 мільйонів гривень в рік на відшкодування збитків за перевезення пільговиків. 

Між тим, Федір Мисюра вважає, що пільгового перевезення взагалі не повинно бути. Натомість рівень життя людей має бути високим:

Моя позиція така: не має бути ніякого пільгового перевезення, але мінімальна пенсія має бути 10-13 тисяч гривень. Але на це я поки що не вплину. І тоді пенсіонер спокійно зайде у транспорт, візьме квиток і не буде принижуватися перед водієм. Жодна країна Європи не має безкоштовного перевезення.  

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Благодійний матч

    У Рівне повертається футбол! 28 травня о 17:00 на поле стадіону Авангард вийдуть збірні...
  • Загублено документи на Ющук

    Загублено барсетку з документами на прізвище Василь та Ігор Ющук, а також техпаспорт на...
  • Загублений паспорт

    Загублено паспорт на прізвище Єгоров Владислав. Прохання повернути за...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного