ON-LINE

«Не змушуйте народ шукати своїх Кармалюків», - головний пасічник Рівного звернувся до депутатів

вівторок, 13 березня 2018
На засіданні обласної екологічної комісії був цілий перформанс

Богдан Лимар у Ukraine crisis media center

Напередодні Спілка пасічників Рівненського району на екологічній комісії облради просила про підтримку депутатів. Голова спілки пасічників Богдан Лимар повідомив, що через пестициди вмирають бджоли. Пасічники додали, що агрофірми розпилюють токсичні пестициди, які скоро вбиватимуть не лише бджіл, а й людей.

До депутатів Богдан Лимар звернувся із такими словами:

Ми допомагаємо одній із політичних партій збирати підписи «за» впровадження 20-кілометрової буферної зони навколо Рівного. Повірте, якщо ми прем’єру Володимиру Гройсману на стіл покладемо 30 тисяч підписів – це дасть результат.

Через пестициди вмирають не лише бджоли, труяться діти та навіть домашні тварини. Коли помре остання бджола – вимиратиме людство.

Агрохолдинг, який  має землю навколо Рівного, просто поливає землю отрутою. Допоможіть нам і самим собі, у вас теж діти, які цим дихають. Люди вже на межі. Не змушуйте народ шукати своїх Кармалюків.

Голова екологічної комісії Володимир Валявка зазначив, що звернення до урядовців, про яке говорили пасічники, не матиме ефекту.

Пасічники у обласній раді. В руках тримають папірці із цифрами та іншими фактами про пестициди та їх вплив на бджіл та людей. Фото Руслана Лущан.

Краще, на його думку, знайти лобіста у Верховній раді, якому вдасться внести зміни у закони щодо використання пестицидів. А ще, каже Володимир Валявка, добре було б, щоб відповідні органи контролювали роботу агропідприємств:

Треба на місці працювати. Контролювати агрофірми. Знайти депутата у Верховній раді, який лобіюватиме інтереси пасічників та агрономів. Якщо це нічого не дасть – пікетувати фірму, яка неправильно використовує пестициди. Буферна зона навколо Рівного – це поки найбільш реальний варіант. Для початку. 

Після тривалої дискусії консенсусу депутати і пасічники все таки дійшли. Тож спільне звернення до урядовців писатимуть, але його ще мають проголосувати на сесії обласної ради.

Слідкуй за нашими новинами у  Telegram

 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено собаку

    В районі Басового Кута, на вулиці М.Чурай, прибилася собачка рудого окрасу, пухнаста, схожа...
  • Документи на причіп

    У районі автовокзалу «Чайка»  у Рівному загубили техпаспорт на причіп....
  • Знайдено документи на Білик

    Знайдено документи на прізвище Білик Оксана. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного