ON-LINE

На Рівненщині шукають друзів для дітей з інтернатних закладів

п'ятниця, 22 вересня 2017
Називають їх наставниками

І тут не йдеться про секту.

Наставники - це люди, які на громадських засадах, безоплатно і за власним бажанням допомагатимуть тому, хто провів дитинство без батьків, підготуватися до дорослого та самостійного життя. Зазвичай, це стосується підлітків.

Докладніше розповідає координатор регіонального розвитку наставництва в Україні громадської організації «Одна надія» Євген Осипчук:

- Основна задача наставництва – це коли одна доросла людина приходить до однієї дитини і починає з нею взаємодіяти. Коли вони починають спільно працювати, і наставник стає для цієї дитини не батьком чи матір’ю, а просто другом. Другом, який буде і під час перебування дитини в інтернатному закладі, і другом, який залишиться після того, як ця дитина вийде з закладу.

Згідно із статистикою, батьки третини дітей, які виросли в інтернатах, теж з інтернатних закладів.

Причина в тому, що цим молодим людям, які вийшли з інтернатів, ніхто не допоміг соціалізуватися, і вони злякалися батьківства, бо не знали, що їм робити. Розірвати це коло і допоможе наставництво, - впевнені у громадській організації.

Рівненщина уже 18-та область, яку відвідала громадська організація «Одна надія». Впродовж кількох днів вони навчали працівників соціальних служб області і підписали відповідний меморандум про співпрацю з Рівненською облдержадміністрацією.

Куди звертатися охочим спробувати себе у ролі наставника, і чи вже є такі на Рівненщині – говорить директор обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Ананій Бучак:

- Потенційно ресурс є, тому що в наші центри соціальних служб вже зверталися люди. І якраз я думаю, що це навчання, яке пройшло, з підготовки наших спеціалістів служби у справах дітей, спеціалістів Центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді з підбору, пошуку навчанню наставників... Перспектива в нас є, і ті люди, які мають бажання, хочуть спробувати себе як наставника, вони можуть звертатися в районні і міські центри соціальних служб нашої області.  

До слова, в Україні проект наставництва громадська організація «Одна надія» почала розробляти ще у 2009-му.

Торік закон про наставництво в Україні підписав Президент.

Тож проект нарешті зрушив з місця.

Ілона Радзівіл Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублений автомобільний номерний знак

    Увага! Ще в неділю, близько 14:00 години в районі вулиці Чорновола було загублено...
  • Згубився бігль

    В районі вулиці Дворецька згубилася собака породи бігль з нашийником. Прохання...
  • Загублено документи на Бідюк

    Загублено сумку з документами на прізвище Бідюк Тетяна. Велике прохання повернути...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного