ON-LINE

На Рівненщині орендарі знищують ґрунти

вівторок, 05 грудня 2017
5 грудня - Всесвітній день ґрунтів

З останніх перевірок ґрунтових ресурсів Рівненщини стало відомо, що ґрунти виснажені і деградують. Причиною цьому є те, що орендарі не вносять ніяких добрив у землю.

Моніторинг стану ґрунтів здійснює служба Держродючість, але зобов'язати землекористувачів сплачувати штрафи за виснаження землі, поки неможливо, немає відповідних законодавчих змін.

Про стан ґрунтів в області розповів професор кафедри агрохімії ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування Сергій Веремеєнко:

Ситуація невтішна, оскільки різко знизилось внесення органічних та мінеральних добрив землекористувачами. Особливо на півдні регіону ґрунти використовуються досить активно і посилюються деградаційні процеси. За останніми обстеженнями родючості ґрунту виявлено зниження поживних елементів ґрунту і вмісту гумусу. А кислотність ґрунту зросла.

Основні культури? які вирощуються на Рівненщині - кукурудза, соняшник, соя, як і більшість сількогосподарських культур, вимагають нейтрального рівня кислотності, а підвищення кислотності знижує родючість.

 

Наші новини завжди можна знайти у Facebook та Telegram

Юлія Вознюк Радіо Трек
Теги: ґрунт

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Згубилася вівчарка

    В районі вулиці Кобзарська (бувша Пухова) згубилася німецька вівчарка. Прохання...
  • Знайдено ротвейлера

    Увага тому, хто загубив собаку породи ротвейлер! Вона чекає на свого хазяїна на  вулиці...
  • Знайдено ключі

    В районі проспекту Миру було знайдено зв’язку ключів. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного