ON-LINE

На Рівненщині був табір американських полонених? Чиновників попросили про допомогу

вівторок, 13 березня 2018
Незвичного змісту лист надійшов 12 березня у Здолбунівську райдержадміністрацію

Фото ілюстративне з сайту Военный альбом

У ньому американська громадська гуманітарна організація «Дослідницький проект по військовополонених» просить чиновників опублікувати їхнє звернення до народу України, зокрема до мешканців Здолбунівського району з проханням про допомогу. Адже, за інформацією у листі, за 12 км від здолбунівської залізниці був табір для німецьких війcьковополонених, який у 1950 році був переобладнаний для прийому американських та південнокорейських військовополонених.

Детальніше розповідає голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук:

Організація, як я розумію, і ми перевіряли на сайті, займається пошуком військовополонених Сполучених Штатів, які воювали, тут вказується, у холодній війні, В’єтнамі, Лаосі.

 

І мають вони інформацію від ЦРУ про те, що у 1951 році окремі військовополонені США могли бути у Здолбунівському районі.

За словами Сергія Кондрачука, у листі організація посилається на Здолбунівського військового комісара Кучинського, який нібито поділився інформацією про цей табір із членом УПА.

Сергій Кондрачук опублікував лист організації у Фейсбук, позначивши істориків, працівників обласного й районного музеїв. І каже, що якщо хтось якусь інформацію надасть з цього приводу, то нею поділяться з організацією, яка до них звернулася.   

Вочевидь, у військовополонених є родичі, вони шукають зараз будь-які згадки про них, в тому числі на території України. І привела їх ниточка до Здолбунівського району, - каже Сергій Кондрачук. 

Слідкуй за нашими новинами у  Telegram 

Мирослава Опанасик Радіо Трек
Теги: історія

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено паспорт на Гандзюк

    Знайдено паспорт на прізвище Гандзюк Наталія. Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено посвідчення на Овдійчук

    Знайдено пенсійне посвідчення на прізвище Овдійчук Юрій. Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено посвідчення на Гапончук

    Знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Гапончук Микола. Тому, хто...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного