ON-LINE

Мишка за 200 тисяч або як шикують сільради на Рівненщині

субота, 31 грудня 2016
А також мікроскоп за 157 тисяч гривень
199 тисяч гривень коштує ноутбук з маніпулятором для сільської ради села Бабин, Гощанського району. Договір про закупівлю обладнання викладений на сайті ProZorro. https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-30-000983-b/

Ми вирішили перевірити, скільки коштує вказаний у договорі ноутбук Asus X541SA. Як виявилось – порівняно недорого. Всього дев’ять з половиною тисяч.  

Тепер у капіталі Бабинської міської ради лишається 190 тисяч гривень. Як пишеться на ProZorro, орієнтовно таку кількість грошей потрібно віддати за загадковий маніпулятор. Вочевидь, під цим загадковим словом мається наувазі звичайна комп’ютерна мишка. Скільки ж коштує цей девайс ми теж подивились.

Як бачимо на фото вище, найдорожчі екземпляри не переважують 4 тисяч гривень. Це ігрові моделі, чиї функції зазвичай не потрібні в звичайному робочому процесі.

Але на цьому Бабинська сільська рада не зупиняється. Ще однією великою покупкою стає мікроскоп з LCD дисплеєм та 2000 кратним збільшенням. Ціна: майже 157 тисяч гривень. https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-30-000969-b/

Знову шукаємо відповідний аналог. Знаходимо підходящий за вказаними параметрами мікроскоп. Його вартість менша від казаної аж в 20 разів! Можливо в сільраді помилися з моделлю мікроскопа й вказали не ту. Знайдемо, що ж насправді за модель хотіли купити в сільраді за таку ціну.

На сайті однієї київської оптичної фірми бачимо в продажі модель за трішки вищу ціну. 157 гривень. На диво, мікроскоп має лише 1000 кратне збільшення, але виглядає набагато серйозніше.

Систему державної закупівлі ProZorro ввелі в Україні з першого серпня 2016 року. Відразу після старту системи, її почали обходити неправильно вказуюючи назву товару. ProZorro дозволила Українцям зберегти мільйони коштів, але все ще недосконала у боротьбі з корупцією. 

 

Влад Пєрязєв Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено таксу

    Знайдено таксу рудого окрасу. Тому, хто загубив улюбленця, прохання...
  • Знайдено собаку

    В районі Газотрону знайдено собаку, схожу на хаскі, з нашийником. Тому, хто загубив...
  • Згубився далматинець

    В районі села Бармаки згубився собака породи далматинець. Прохання повернути за...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного