ON-LINE

Люстрація суддів неможлива

понеділок, 09 листопада 2015
Звільняти суддів можна тільки за індивідуальними критеріями оцінки

Принаймні, таку думку висловив спецпредставник генсека Ради Європи щодо України Крістос Джакомопулос. Як аргумент, він наводить визначення Венеціанської комісії, за яким люстрації суддівського копусу не може бути як процесу в принципі. Може бути процес індивідуального оцінювання ефективності суддів, при якому буде можливо застосувати санкції проти окремих суддів, але буде дотриманий принцип незалежності судової системи. Проте, Джакомопулос каже, що певні зміни у суддівській ланці можуть бути.

Проект змін Конституції, затверджений Конституційною комісією в кінці жовтня, не гарантує збереження всіх спеціалізованих вищих судів, тобто можлива реорганізація касаційної системи.

Як при цьому буде відбуватися заміна суддів - чи будуть вони звільнені, зокрема, на пенсію, чи будуть дисциплінарні звільнення - це питання, яке Київ ще має вирішити. Але за будь-якого розвитку це не може мати форму люстрації суддів, - наголосив він. На його думку, існує можливість реорганізації, яка включає звільнення суддів за конкретними критеріями і на базі індивідуальної оцінки, але це точно не є люстрацією.

Нагадаємо, Кабінет міністрів схвалив ключові напрями концепції змін до Конституції України щодо судової реформи. Реформа передбачає звільнення всіх суддів країни, при цьому в ЄС виступили проти звільнення українських суддів.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Ключі

    Знайдено ключ від автомобіля "Мерседес". Тому, хто загубив, прохання...
  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного