ON-LINE

Лікуванням туберкульозу на Рівненщині займуться сімейні лікарі

четвер, 24 травня 2018
Їхня прерогатива – амбулаторне лікування, яке дешевше стаціонарного вчетверо

Фото ілюстративне

В Україні розпочалася реформа протитуберкульозної служби, яка стосуватиметься  зміни фінансування системи протитуберкульозної допомоги, запровадження інноваційних протитуберкульозних препаратів та нових методів діагностики і лікування.

Рівне стало першим містом, де провели спеціальний тренінг «Формування толерантного ставлення у медпрацівників до хворих на туберкульоз».

Про зміни детальніше розповів заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євгеній Баборикін:

Має бути об’єднання двох спеціальностей пульмонології та фтизіатрії в одну – пульмонологію. Процес амбулаторного лікування туберкульозу ляже на плечі первинної ланки, сімейних лікарів. Інтенсивну фазу люди й надалі лікуватимуть у стаціонарі, але кількість днів, які вони там проведуть, зміниться. Так лікують в усіх цивілізованих країнах. Ніде і нікого не  тримають в стаціонарі стільки, скільки тримають в Україні. Тому в нас так багато випадків повторного інфікування, інфікування  іншими формами туберкульозу. Ми потребуємо змін і тому, що амбулаторне лікування не лише ефективніше, а й в 4 рази дешевше, ніж стаціонарне.

Крім реформи та ситуації з туберкульозом в Україні, медикам повідомили про важливість толерантного ставлення до хворих на туберкульоз. За словами організаторів тренінгу, їх завдання - знизити рівень дискримінації пацієнтів з туберкульозом та осіб, уразливих до інфікування.

До слова, за останній рік на Рівненщині рівень поширеності туберкульозу знизився до 43,5 випадків на 100 тис. населення. Щорічно від туберкульозу в області помирає близько 60-100 осіб.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
  • Згубився пес

    В неділю, 14 жовтня, біля козацького табору «Гайдамаки» що на вул. Млинівській,...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного