ON-LINE

Знахідка у підземеллях в парку Шевченка перевернула історію Рівного? (ДОСЛІДЖЕННЯ)

вівторок, 17 жовтня 2017
Історики та археологи погоджуються, що це - сенсація

"Самотній "Стоматолог" стоїть зі своїм "домашнім улюбленцем" подалі від людей вже близько року. Він навіть не здогадувався, що під ним знахідка, яка перевернула історію міста Рівного"

Рівне може бути на кілька сотень років старіше, ніж вважається наразі. Нагадаємо, що офіційна дата першої згадки нашого міста зараз – це 1283 рік. Втім, до татарської навали 1240-го року в центрі міста теж були споруди – у 10-12 століттях. 

Такі результати оприлюднили в Києві, дослідивши зразки цегли з… розкопок у парку Шевченка. Нагадаємо, що рік тому там розкопали підземні тунелі.

Тунелі, які знайшли археологи. Теорій було багато: від підземель палацу Любомирських до звичайного льоху

Знахідку відразі піддали скепсису. Фрагменти стін рівненські археологи віддали у Київ, де реставратор інституту «Укрпроектреставрація» Юлія Стріленко виявила там лесовидний суглинок – речовину, якою користувалися за довгий час до першої згадки Рівного у літописах.  

Розповідь п. Юлії була дуже змістовною. В ході розповіді вона зупинилася на історії створення лабораторії в "Укрпроектреставрації", розповіла, як потрапила туди на роботу: її вабила романтика досліджень, історії та реставрування. Також присутні на презентації дізналися про сам процес дослідження зразків будівельних матеріалів, його важливість у археології, чим особливий кварц у обпаленій породі, незднійснені мрії лабораторії "Укрпроектреставрації", види будівельних матеріалів на Київській Русі, коли з'явився цемент, про колекцію петрографічних шліфів кількістю в десятки тисяч зразків. Про існування "Укрзахідпроекту" дефакто і деюре вцілому...

Основну тезу щодо результатів дослідження розкаже керівник управління культури та туризму Тарас Максименко:

Виявляється – легко встановити періодику, що архітекторам притаманна певна періодизація у використанні матеріалів. До татарської навали – (1230-40-ві роки) майстри використовували так званий лесовидний суглинок. Після неї вже почали використовувати масні глини тощо.

Тарас Максименко тримає в руках цеглину, знайдену в розкопі біля парку Шевченка на глибині трьох метрів. Зазначається, що технологія виготовлення такого матеріалу з'явилася наприкінці ХХ ст. Глибина, де її знайшли датується століттями раніше. Як цеглина там опинилася, управління культури та туризму ще збирається розгадати

Відтак, викопані в парку Шевченка підземні споруди можуть бути подібні до Десятинної церкви у Києві, які спорудили у 10-му столітті, до церкви Іона Богослова у Луцьку, датованої 12-им століттям і так далі.

Крім того, рівненський архітектор Валентин Дем’янов зауважив, що споруди з подібного матеріалу знаходили в різних частинах міста. Керівник рівненського управління культури запевняє, що все вище сказане – без перебільшення сенсаційне відкриття.

Так, історія створення нашого міста може суттєво відрізнятися від нині прийнятої.

Наразі у Рівному готують 5-стадійний проект, в рамках якого пам’ятку архітектури законсервують, реставрують і перетворять на туристичний об’єкт. Робитимуть це за грантові кошти з Євросоюзу, конкурс на які Рівне виграло. 

Виділяється близько півмільйона євро. Крім того, 10% від цих коштів  виділять з міського бюджету на блогоустрій навколишньої території. Наразі в Рівному чекають на представників Євросоюзу, які мають прибути в кінці жовтня, аби поглянути на пам'ятку. 

До слова, лаконічнішою за розлогу розповідь п. Юлії була презентація Тараса Максименка, фрагменти якої ви можете подивитися нижче: 

Влад Пєрязєв Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено собаку

    В районі Басового Кута, на вулиці М.Чурай, прибилася собачка рудого окрасу, пухнаста, схожа...
  • Документи на причіп

    У районі автовокзалу «Чайка»  у Рівному загубили техпаспорт на причіп....
  • Знайдено документи на Білик

    Знайдено документи на прізвище Білик Оксана. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного