ON-LINE

Дві третини рівнян схвально поставились до запровадження переатестації суддів

четвер, 10 березня 2016
На предмет компетентності, доброчесності та етичності поведінки

Крім того, лише близько одного відсотка опитаних жителів Рівненської області, як і решти областей західного регіону, повністю довіряють українським судам. Саме поширеність корупції серед суддів, на думку 70 % опитаних, найбільш негативно впливає на довіру до судової влади. Тому більшість рівнян вважають проведення судової реформи одним із нагальних завдань. Такими результатами дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» поділилася сьогодні керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, Юлія Кириченко:

– Про що це нам говорить. Запит суспільства на судову реформу шалений. Ми не зможемо ефективно побудувати механізм державної влади, якщо суди не працюють і суспільство їм не довіряє. Тому все ж таки вбачаємо можливість змінити і провести комплексну судову реформу на сьогодні - це через зміни до Конституції. У нас є законопроект, який був внесений Президентом до Парламенту, а напрацьований в межах Конституційної комісії.

Тож згідно з цим законопроектом, після ухвалення змін до Конституції в сфері правосуддя, призначення на посаду судді здійснюватиметься лише за конкурсом. Також служителів Феміди призначатимуть одразу безстроково, тобто, без першого 5-річного терміну. До підстав для звільнення судді з посади в проекті змін включено грубе чи систематичне нехтування обов’язками.  У випадку реорганізації судів, судді мають або піти у відставку, або на відкритому конкурсі поряд з претендентами з-поза меж судової системи довести, що вони є кращими. Зокрема конституційні зміни щодо правосуддя передбачають нові можливості і для тих, хто не є суддею, але планує ним стати. Тож для того, аби остаточно зафіксувати зміни в Конституції, не менше 300 депутатів мають підтримати проект змін вже на наступній сесії Верховної Ради України.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Ключі

    Знайдено ключ від автомобіля "Мерседес". Тому, хто загубив, прохання...
  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного