ON-LINE

Чотири тисячі рівнян можуть стати безхатченками?

п'ятниця, 10 червня 2016
Рівне, як і інші міста України, може чекати соціальний вибух – через неприватизоване житло

{{1}}

На сьогодні за даними міського управління ЖКГ у Рівному налічується 3700 неприватизованих квартир і, згідно з постановою Кабінету Міністрів, це житло має бути виявленим і поставленим на баланс міста, – розповів фахівець у сфері ЖКГ, керівник «Агенції суспільного розвитку» Сергій Пінчук.

{{2}}

Міста мають виявляти квартири, які досі є неприватизованими. І ці квартири ставити на баланс і оформляти, як власність міста. Після цього люди вже не зможуть їх приватизувати. А це означає, що мешканці тих квартир, які будуть неприватизовані, крім того, що вони будуть сплачувати комунальні послуги, змушені будуть платити вартість оренди квартири. Субсидії на це не даватимуть.  

За словами Пінчука, вартість цієї оренди буде ринковою і недешевою. Самі міста не зможуть її визначати, адже ставку обрахування орендної плати визначатиме уряд.

Процес виявлення та передачі на баланс міста неприватизованих квартир ось-ось розпочнеться і триватиме лише два місяці. Тобто власникам неприватизованого житла потрібно поспішити, аби встигнути його приватизувати. Часто цей процес доволі тривалий (через необхідність пошуку документів в архіві), а подекуди і вартісний (через необхідність отримання юридичних консультацій). Та все ж реальний.

До слова, Сергій Пінчук спростовує поширену думку, що досі не приватизували житло незаможні чи соціально вразливі верстви населення. Каже, у людей різні життєві ситуації і часто з цієї проблемою стикаються доволі успішні та забезпечені громадяни, що не змогли вчасно здійснити приватизацію через, до прикладу, майнові претензії родичів.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Згубилася ши-цу

    В районі Північного згубилася  собака породи ши-цу чорного окрасу! Прохання...
  • Документи

    Втрачено військовий квиток та свідоцтво учасника АТО, видані на прізвище Калюжинський...
  • Знайдено собаку

    Увага тому, хто загубив собаку ! У дворі на вул. Млинівська 41 вже декілька ночей спить...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного