ON-LINE

Чому 11 жовтня не можна їсти ніякі ягоди: народні прикмети

четвер, 11 жовтня 2018
У церкві 11 жовтня вшановується пам'ять святого Харитона Сповідника, який проживав на території Малої Азії і постраждав за християнську віру

11 жовтня наші предки побоювалися виходити з дому і намагалися не залишати будинок без необхідності, оскільки, згідно з віруваннями, саме сьогодні можна піддатися пристріту і зуроченню.

Тому 11 жовтня здебільшого займалися хатньою роботою.

Дуже небезпечним 11 жовтня вважалося для тих, хто вступає в шлюб. Для того, щоб відвести біду, приносили чаклунам глечик меду з пирогом. Робили це молоді самостійно і потай від усіх. Вірили, що це задобрить відьму, і тоді вона не зіпсує весілля.

Не можна було 11 жовтня вживати в їжу ягоди, ні сирі, ні оброблені. Говорили, що диявол за три дні до свята плює на всі ягоди, і та людина, яка їх з'їсть, буде хворіти дуже довго.

За легендою, саме в цей день диявол був вигнаний з небес і впав на землю. Приземлився він прямо в кущ ожини. Він прокляв цю колючу рослину, а своїм гарячим диханням обпалив ягоди, потім розчавив і обплював їх.

Також 11 жовтня відзначали день Осіннього Миколи, протягом якого розповсюджений був звичай збиратися на вечірки - молодь збиралася на літні кухні для того, щоб зварити мед. До світанку обов'язково потрібно було повернутися додому «до меду».

Народні прикмети на 11 жовтня

Вітер 11 жовтня дме з північного боку - зима буде суворою, із західного - сніжною, з південного - м'якою.

Верба інеєм покрилася – до довгої зими.

 

 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Ключ від автомобіля

    Знайдено ключ від автомобіля "Мерседес". Тому, хто загубив, прохання...
  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного