День Космонавтики та Корольов: про що було б варто розповісти Ілону Маску (ФОТО)

У викладі Юрія Луценка

Відомо, що Ілон Маск захоплюється Корольовим і навіть планував був приїхати до України, щоб відвідати музей Космонавтики на Житомирщині – у рідних краях геніального конструктора.

Щоправда, такі плани Маск виношував ще до війни.

Проте, його міг би зацікавити допис Юрія Луценка, приурочений до Дня Космонавтики.

Далі текст Луценка:

У славному місті Ніжині на сімейній раді вирішили насильно видати 17 річну дочку Марію за вчителя «русской словєсності» Павла Корольова.

 

Подружжя переїхало в Житомир, де і народився батько космонавтики.

 

Вже скоро сімʼя розпалася. Бо ж «кохайтеся, чорноброві, та не з моск@лями»

 

Сергію повезло з вітчимом. Саме він, технарь за освітою, дав перший поштовх до точних наук та практичних занять тому, хто штовхне людство в космос.

 

Не повезло Сергію з країною. На піку розробки перших реактивних літальних апаратів у 32 роки його арештовують. «По заданию антисоветской организации Королёв вёл вредительскую работу по срыву отработки и сдачи на вооружение РККА новых образцов вооружения»

 

Доблесні чекісти у Бутирській тюрмі зламали Корольову щелепу , зламали шийне відділення хребта ( що потім стане однією з причин його смерті ) і відправили ворога народу на вірну смерть на Колиму.

 

Важка фізична робота. Палатка з буржуйкою при 40-60 градусних морозах. Баланда, від якої почалася цинга і випали в і зуби. Доходягу у купі лахміття випадково знайшов його знайомий, який через фізичну силу «тримав» зону. Наказав зекам ділитися пайкою, виходили.

 

Тим часом відомі авіатори та вчені просили Сталіна повернути Корольова до роботи. Напівживого зека перевели в «шарашку» - закрите КБ, де під наглядом нквс працювали засуджені інженери на чолі з Туполєвим.

 

Лише в 1944 році з нього статус арештанта і судимість.

 

В 1945 Корольова відряджають до Німеччини у складі комісії з вивчення німецької трофейної техніки, насамперед ракетної. В результаті з трофейного німецького ФАУ-2 зʼявляється перша радянська балістична ракета Р-1.

 

Далі - міжконтинентальна балістична ракета, перший супутник і перша людина на орбіті Землі.

 

Показова деталь про радянську систему. Коли журналісти в брежнєвські 70-і направили запит в колимський, так і не закритий, табір смерті ГУЛАГу, вони отримали відповідь: «Гражданин Королев С.П. действительно содержался в лагере с … и до… О дальнейшей судьбе гр. Короллева ничего не известно»

 

*****************

Знав би Сергій Павлович, куди летять російські ракети зараз

На фото – Корольов під час арешту і на піку слави в 1961 році.

На іншому – житомирська школа після рос ракетної атаки 2022 році.

Школа зруйнована російською ракетою у Житомирі

А от ще цікаві деталі про обставини катування та смерті геніального конструктора космічних кораблів з України:

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень