ON-LINE

Унікальна мама народила у Рівному: випадок, який і за кордоном велика рідкість (ФОТО)

субота, 05 серпня 2017
Спеціалісти запевняють - в Україні таке ставалося 2-3 рази. Не більше

Донором нирки стала мама героїні нашого репортажу

У Рівному народилася унікальна дитина. Точніше, її народила унікальна мама. Мешканка села Томашгород, що на Рокитнівщині у 2012-му році пережила трансплантацію нирок і кілька років чекала, доки лікарі дозволять народжувати.

Медики кажуть, цей випадок унікальний, адже навантаження на нирки матері під час вагітності в кілька разів вище норми. Зокрема, на Рівненшині таке вперше, а в Україні - траплялося лише кілька разів. З трансплантованою ниркою народжувати дуже небезпечно.

Так, у Людмили під кінець вагітності були серйозні ускладнення, і щоб врятувати її, довелося робити кесарів розтин, розповідає завідувач анестезіологічного відділення Рівненського перинатального центру Віктор Дрозд:

Їй давали певні препарати, щоб не було відторгнення нирки. Через ці препарати виникають порушення мікроциркуляції та згортання системи крові. Тож під кінець вагітності в неї виник ішемічний інсульт (погіршення циркуляції головного мозку, - ред).

Ось так виглядає ішемічний інсульт на рентгенівському фото. Темна пляма - це зона, до якої неможе потрапити кров через тромб у судині

 

Це серйозне ускладнення, яке загрожує життю пацієнта. Під час кесарського розтину довелося постійно збивати їй тиск. Ситуація була надзвичайно важка. Цей випадок можна описувати навіть закордоном.

ВІктор Дрозд під час операції

Втім операція завершилась успішно, розповідає заступник головного лікаря Рівненського перинатального центру Степан Лічнер:

Порадились і вирілиши кесарським розтином забирати дитинку. Успішно дістали, дитинка здорова – 3,4 кілограма. В жінки тиск нормалізувався. Вона їсть, говорить – все відповідає нормальному післяопераційному періоду.

Оперувала особливу пацієнтку безпосередньо головний лікар Рівненського перинатального центру Вікторія Єнікеєва. 

Степан Лічнер - брав участь в операції

Наразі Людмила лежить в стаціонарі. Вона каже, що почувається добре. Дівчинка у Людмили народилася повністю здорова. Донечку планують назвати Меланією – це ім’я дуже подобається її мамі. Пологів жінка не боялася, каже, що дуже хотіла дитину та знала, на що йшла:

Через кілька років мені дали дозвіл на вагітність. Я дуже хотіла дитину та знала, що йду на ризик. Але, дякуючи Богу, вагітність пройшла легко та лише під кінець виникли ускладнення. А зараз я та дитина почуваємось добре.

Людмила разм із донькою Меланією

Певний час Людмила ще пробуде на лікарняному ліжку, а згодом її випишуть додому під домашній нагляд, де на неї чекає люблячий чоловік і рідні.

Влад Пєрязєв Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено собаку

    В районі Басового Кута, на вулиці М.Чурай, прибилася собачка рудого окрасу, пухнаста, схожа...
  • Документи на причіп

    У районі автовокзалу «Чайка»  у Рівному загубили техпаспорт на причіп....
  • Знайдено документи на Білик

    Знайдено документи на прізвище Білик Оксана. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного