ON-LINE

Наглядову раду «ВЕРЕСА» – послали (КУДИ ПОДАЛІ)

четвер, 02 березня 2017
Заява і Закуліса

Футбольний клуб «ВЕРЕС» уже давно не є «народним».

Членські внески і в найкращий період заледве покривали 5% фактичних видатків команди.

 

Решту доплачував сам Хахльов та його друзі, партнери і спонсори.

 

Тепер членські внески взагалі можна не платити

На жаль, нам – усім разом – не вдалося розкрутити саму ідею і залучити маси (тисяч 20-30) до творення справді «народного клубу», який би утримувався хоча б на 50-75% за рахунок щорічних внесків його членів.

"ВЕРЕС" -- 2015

Тож клуб «ВЕРЕС» продали одному з головних спонсорів – львівському концерну «ЛІМО».

Треба сказати, що більшість рівнян сприйняло цю подію з радістю та полегшенням.

Раніше людям казали

«ВЕРЕС» - це наш народний клуб, ви маєте підтримати його своєю щирою трудовою гривнею.

Тепер їм повідомили:

Возрадуйтесь!

 

Можна й далі називати ФК «ВЕРЕС» народним клубом, але більше грошей від вас ніхто просити не буде.

Декого такий стан речей, можливо, дратує, але… Таких меншість.

Більшості вболівальників немає діла до того, який «ВЕРЕС» клуб: «народний» чи «приватний». Головне, що він є.

Час – нестабільний. Футбольні клуби по всій Україні закриваються.

 

Якщо хтось вирішив потратитися на футбол у Рівному, то треба лише радіти.

І яка різниця, звідки у «Лімо» гроші, щоби утримувати той «ВЕРЕС»?

Ніде в світі власниками футбольних клубів не стають люди із кришталево чистою репутацією.

Це трохи не той бізнес.

Тому загалом історія, яка трапилася цими днями з т.з «Наглядовою Радою ФК «ВЕРЕС», для більшості членів цієї ради несподіванкою не стала.

Є – власник клубу, який дає гроші і замовляє музику.

Президенту ФК «ВЕРЕС» наказали, щоб той ні перед ким не звітував і нікому нічого не пояснював.

 

Що тут неправильного?

Проблема хіба в тому, що «ВЕРЕС» постійно всюди іменує себе «народним».

Ілона Скала на фото - крайня справа

Скала нині працює в ФК "ВЕРЕС" і відповідає за "маркетинг". По-центру Ірина Теслюк, яка працювала у клубі до Скали.  Крайня зліва Оксана Юрченко, яка очолює прес-службу Патрульної поліції Рівного
 

A «народний клуб» повинен мати і діючу «наглядову раду», яку власник не буде посилати куди подалі і коли захоче.

Тут є очевидна розбіжність між бажаннями та мріями того ж Олексія Хахльова, який колись зарядив цю ідею енергією, та реальною ситуацією, яка вимагає постійних і грубих грошей від фактичного власника команди.

Чому цей власник має звітувати перед якоюсь «Наглядовою Радою» за ним самим витрачені власні кошти – незрозуміло.

Що робити із цим романтичним фіговим листком «народної» невинності – теж незрозуміло, хоча сама «Наглядова рада» вже, здається, знайшла вихід, який влаштує усіх. Чи майже всіх (далі по тексту ЗАЯВИ фото та виділення – наші).

Заява Наглядової ради Народного клубу «Верес» (Рівне)

від 2 березня 2017 року

Шановні члени Народного клубу «Верес» (Рівне), футбольні вболівальники, громадськість!

У п’ятницю, 3 березня, мало відбутися чергове засідання Наглядової ради клубу. Ініціативна група Наглядової ради готова була забезпечити присутність більшості членів ради.

Ми готувалися голосувати за важливі рішення, щоб спробувати усунути ті перешкоди, які заважають розвиватися клубові у  форматі «Народного».

Інформуємо, що Наглядова рада СКАСОВУЄ своє чергове засідання через небажання керівництва та дирекції клубу надати фінансовий звіт для оприлюднення громадськості, а також прозвітувати про актуальний стан справ щодо спонсорських та партнерських програм клубу.

Зазначимо, що звіти у довільній формі члени Наглядової ради, як правило, отримували за кілька хвилин до початку кожного засідання.

Таким чином, не маючи можливості напередодні засідання проаналізувати звіти, які, як правило, не містили важливих даних для об’єктивного дослідження фінансового стану клубу.

Напередодні Наглядова рада, як те і вимагає Статут ГС «РВК «Верес-Рівне», офіційно у письмові формі звернулася до Президента Громадської спілки «РФК «Верес-Рівне» Олексія Хахльова та директора ТзОВ «Футбольний клуб «Верес» Рівне» Ігоря Дедишина з проханням надати фінансовий звіт клубу за 2016 календарний рік, а також надати інформацію про стан спонсорської та партнерської підтримки клубу.

Наше ПРОХАННЯ БУЛО ПОВНІСТЮ ПРОІГНОРОВАНЕ.

Наглядова рада клубу не отримала документи для ознайомлення, хоча перевірка фінансової звітності, контроль за виконанням бюджету, аналіз фінансового стану – є, відповідно до чинного Статуту клубу, головними повноваженнями Наглядової ради.

Прикро констатувати, але попереднього засідання Наглядової ради, яке відбулося у грудні 2016 року, президент клубу Олексій Хахльов особисто у присутності вболівальників, журналістів та членів Наглядової ради пообіцяв надати такий звіт та всю необхідну інформацію до наступного засідання Наглядової ради, орієнтовну дату якого ми анонсували ще тоді.

НК «Верес»

Натомість, Наглядова ради отримала інший лист.

У ньому, зокрема, йдеться, що ні президент Громадської спілки, ні директор ТзОВ не будуть присутні на засіданні Наглядової ради, а також не делегують на нього жодного уповноваженого представника.

Не надавши жодного матеріалу для ознайомлення з фінансовим станом справ клубу, нам запропонували зібратися і поговорити самі із собою «про життя», а не про загрози та виклики, в тому числі фінансові, які ймовірно стоять перед клубом.

Відповідно, зважаючи на вищезазначені факти, Наглядова рада скасовує засідання, заплановане на 3 березня 2017 року, через відсутність предмету для обговорення, а це могли б бути офіційні фінансові документи клубу, інформація про спонсорську та партнерську підтримку, звіти про поточну діяльність всіх підрозділів клубу тощо.

Наразі Наглядова рада стурбована відсутністю доступу до фінансового звіту клубу за 2016 календарний рік, а, відповідно, можливості оцінити фінансовий стан клубу.

І, що не менш важливо, Наглядова рада, як контролюючий орган, а також члени клубу не володіють інформацією щодо актуального стану спонсорської та партнерської підтримки.

За нашою інформацією, чимало спонсорів розірвали з клубом договори, не продовжили співпраці і багато колишніх партнерів клубу.

Відповідно, головна частка фінансування наразі отримується від ТМ «ЛІМО», що означає ще більш тотальну залежність існування клубу від одного спонсора і відсутністю альтернативних джерел фінансування.

Саме спростування цієї інформації від керівництва клубу прагнула отримати Наглядова рада.

Одним із питань засідання мало також стати пропуск, а відповідно зрив деяких засідань Наглядової ради її членами.

Наглядова рада в більшості збиралася ініціювати переобрання частини свого складу, в першу чергу, замість тих представників, які регулярно не відвідують чергові засідання.

Питання про переобрання членів Наглядової ради ініціативна група планувала виносити на Загальні збори клубу, якщо такі відбудуться.

Наглядова рада клубу в більшості засуджує бездіяльність та неініціативність свої колег, які перестали виконувати повноваження, покладені на них членами клубу.

Однак, Наглядова рада вже вкотре наголошує про важливість старту роботи іншого важливого управлінського органу, передбаченого Статутом, - Координаційної ради клубу, склад його є обраний вже майже рік.

Доводимо до відома, що оскільки факт функціонування футбольного клубу «Верес» (Рівне) у форматі Народного поставлений під сумніву, а Наглядовій раді перешкоджають здійснювати свої повноваження,

члени Наглядової ради залишають за собою право оголосити про саморозпуск.

Оскільки, цей єдиний контролюючий орган де-факто вже ніяк не впливає на процеси, які відбуваються всередині клубу.

А таким чином члени Наглядової ради не можуть повноцінно та ефективно представляти інтереси усіх членів клубу, які делегували їм контролюючі повноваження.

Нагадаємо,  Наглядова рада Народного клубу «Верес» (Рівне) була створена у травні 2015 року, в тому числі за ініціативою президента клубу Олексія Хахльова. Головною роллю Наглядової ради на тому етапі було через залучення лідерів громадської думки забезпечити довіру до ідеї створення Народної команди. Надалі, зі зміною Статуту, Наглядова рада, яка у ЗМІ звучала, як «орган совісті клубу», отримала контролюючі функції.

 

Максим Розенко Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено номерний знак

    Знайдено номерний знак ВК 50 33 ХТ Власник номерного знаку може телефонувати ...
  • Зникла такса чорного окрасу

    В районі Червоних гір у вівторок 22 травня зникла собака породи такса. Ймовірно пес вирушив у...
  • Знайдений автомобільний номерний знак

    Знайдено номерний знак ВК 74-03 ВХ. Відтак, якщо Ви власник цього номеру,   ...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного