ON-LINE

Схід і Захід разом: неймовірна історія про допомогу рівнян луганчанину з переламаним хребтом

понеділок, 12 вересня 2016
Молодого чоловіка привезли на Рівненщину із села Луганської області

Історію луганчанина Олександра Лобанова (на фото) розповіла "Радіо Трек" пенсіонерка Лідія Гацко. Вона - з Луганщини, але вже сім років живе у Рівному. Про Сашка дізналася від рівненських волонтерів. Прочитала про це їхнє повідомлення у соцмережі Фейсбук. Розповідає Лідія Гацко:  

Сашко два роки тому працював на будівництві і впав з висоти, зламавши хребет. Після цього не міг ходити. Жив з мамою і братом у селі, відчуваючи, що не потрібен нікому, окрім рідних. Потім у село приїхали волонтери. Вони привозили "гуманітарку" у Станицю Луганську. І якимось чином попали у те село, де жив Сашко. Побачили, в якому він стані. І вирішили йому допомогти. Вони привезли візок, щоб Сашко міг сам пересуватися. Потім звідси, з Рівненщини, переслали спеціальний матрац, щоб у хворого не було пролежнів. А згодом привезли до нього лікаря. Той подивився і сказав, що у Сашка дуже гарні перспективи до одужання. Тобто руки у нього працюють, ноги відчуває. І волонтери вирішили його переправити на реабілітацію на Рівненщину.

Сашка везли 1300 кілометрів на авто. Хоча воно й медичне, але дорога була важкою. Доставили його у Клеванський військовий госпіталь.

Спочатку з ним поруч була мама. Але потім медики сказали, що потреби їй бути поруч нема і вона поїхала додому на Луганщину.

Лідія Гацко, дізнавшись про земляка, вирішила його провідати у госпіталі. Приїхала на День Незалежності. Залишила йому свій телефон, вирішивши, що хоч і не у Клевані живе, іноді зможе навідуватися до хворого. А нещодавно Сашко зателефонував їй і сказав:  

Мені дуже хочеться мати тренувальні рукавички. Бо понатирав мозолі у тренажерному залі. І тепер проблема керувати візком. 

Лідія Гацко вирішила допомогти своєму підопічному і розповіла про нього у соцмережі Фейсбук:  

Враховуючи те, що моя пенсія менше тисячі гривень, а я подивилася на сайтах - дуже дорогі рукавички, то я вирішила звернутися, що може в когось є якісь "беушні". Але вчора вже відгукнувся хлопець Іван. Я поки не буду казати його прізвище. Бо може не можна. Сказав: купляйте, я проплачу ці рукавички. Але я подзвонила Сашкові, сказала сайт. Він дивився, вибирав. І вибрав найдешевші. Я кажу: "Сашо, може вибирай такі, як тобі потрібно». Але він дуже соромився. Казав: "Може, вже й не треба зовсім". Я дуже вдячна тим, хто відгукується, бо ми повинні допомагати одне одному.

Рукавички на сайті були й за 700, 800 гривень. А Сашко вибрав за 230 гривень. Вчора ввечері замовили рукачики. Ліда Гацко обіцяє завезти їх своєму підопічному, як надійдуть у Рівне. І додає:  

У госпіталі дуже гарний догляд. Сказали там, що навчать його самообслуговуванню. Він вже присилав фото, як в басейні плаває. Лікарі дуже задоволені, що у нього така жага до тренувань.

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на Ющук

    Загублено барсетку з документами на прізвище Василь та Ігор Ющук, а також техпаспорт на...
  • Загублений паспорт

    Загублено паспорт на прізвище Єгоров Владислав. Прохання повернути за...
  • Загублений студквиток

    Загублений студентський квиток виданий на прізвище Трохимчук Сергій. Прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного