ON-LINE

«Доноре, ви нас чуєте?!». Як мліють рівненські депутати під час здачі крові (ФОТО)

вівторок, 04 квітня 2017
Під час акції зі здачі крові виникли непередбачувані обставини

Рука Андрії Кузьмича. Народний обранець є почесним донором. Здає кров уже 47-й раз. Лікарі вставляють катетер для переливання крові.

До Міжнародного дня здоров’я депутати міської ради Рівного поділилися своєю кров’ю. Всього до Рівненської станції переливання крові сьогодні зранку навідались 12 народних обранців. Серед них були голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, долучився до акції й заступник голови облради Олександр Корнійчук, а також міські депутати Богдан Гапяк, Олександр Чубай та інші.

З кожного взяли по 450 мл.

Депутат Андрій Кузьмич (на передньому плані) і Богдан Гапяк (задній план)

Депутати зазначають, що займаються донорством уже не вперше. Зокрема Олексій Муляренко переливає кров четвертий раз. Цю акцію сьогодні міські депутати влаштували задля популяризації донорства, адже донорська кров часто необхідна при складних операціях і важких хворобах, зазначає голова облдержадміністрації:

Ми здаємо кров не задля того, щоб отримати відгул, а задля того, щоб допомогти тим, кому ця кров необхідна. По-друге, щоб привернути до цього увагу. Наприклад, зимою та навесні кількість тих хто, здає кров, зменшується, тому медики запрошують своїх постійних донорів. Особисто я здаю кров уже вчетверте.

Голова Рівненської обласної державної адміністрації та депутат міської ради Олексій Муляренко

Зауважимо, що перед здачею крові варто не вживати важку їжу, не пити, не курити та висипатися. Це не лише впливає на якість самої крові, але й вбереже донора від небезпечних ситуацій.

Так, рівненський політик Андрій Андрощук зомлів під час переливання. Лікарі помітили, як чоловік побілів, перестав кліпати очима та реагувати на голос медиків.

Андрій Андрощук приходить до тями

На слова «Доноре, ви нас чуєте?!» Андрій Андрощук не подавав жодної реакції. Про це повідомляє кореспондент Радіо Трек.

За декілька хвилин його привели до тями, а ще через короткий проміжок часу депутат вже впевнено стояв на ногах.  

Олександр Чубай, який у той час лежав навпроти, також увесь побілів.

Депутат міської ради Олександр Чубай

Зле стало й заступнику голови обласної ради Олександру Корнійчуку. Йому поклали на голову вологу пов’язку та дали полежати на кушетці.  

Перший заступник голови обласної ради Олександр Корнійчук

Головний лікар станції переливання Ліна Михальчук зазначає, що це не типовий випадок і якогось із застережень Андрощук усе ж таки не дотримався. Інші депутати, яким стало зле, просто перехвилювались.

До здачі не треба вживати спиртне, важку їжу, курити. Особливо важливо висипатися, не працювати в нічну зміну та не перенавантажуватись напередодні. 

Головний лікар Рівненського обласного центру переливання крові Ліна Михальчук

Сама ж кров після переливання пройде ряд перевірок на придатність і надалі чекатиме свого пацієнта. Також головний лікар додала, що серед депутатів багато активних донорів. Зокрема Адрій Кузьмич сьогодні здавав кров 47-й раз. 

Депутат міської ради Богдан Гапяк

До слова, для тих, хто погодився поділитися кров’ю, держава передбачає обов’язкові два вихідні. Однак депутати наголосили, що їм ніколи відпочивати. Зокрема, Олексій Муляренко говорить, що в облдержадміністрації зараз проходить активна робота з гостями із Києва. Нагадаємо, з Адміністрації Президента до Рівненської облдержадміністрації приїхала перевірка. Детальніше читайте тут:

Рівненських чиновників перевіряє Адміністрація Президента

Невелику винагороду платять лише почесним донорам, які здали кров понад 40 разів. 

Влад Пєрязєв Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на Ющук

    Загублено барсетку з документами на прізвище Василь та Ігор Ющук, а також техпаспорт на...
  • Загублений паспорт

    Загублено паспорт на прізвище Єгоров Владислав. Прохання повернути за...
  • Загублений студквиток

    Загублений студентський квиток виданий на прізвище Трохимчук Сергій. Прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного